Zararlı Backlink Tespiti

Web sitenizde rakiplerinizden yada aldığınız bir hizmetten gelen zararlı backlinkler bulunabilir. Bu backlinkler web sitenize ve sıralamalarınıza olumsuz etki etmektedir.

Ya Varsa?

Zararlı Backlink Nedir?

Zararlı backlink, spam ve kalitesiz web siteleri üzerinden sitenize alınan backlinklerdir. Bu backlinkler web sitemize ve sıralamalarımıza zarar verirler. Hızlı bir şekilde tespit edilmesi, Google’a bildirilmesi, reddedilmesi gerekmektedir.

Nasıl Yapıyoruz?

Zararlı Backlink Nasıl Tespit Edilir?

Zararlı backlinkleri tespit etmek için web sitenizin backlinklerine Search Console ve Semrush araçları üzerinden bakıyor, analizini yapıyor ve Google’a bildirerek reddediyoruz. Bu şekilde sitenizin en büyük sorunlarından birisini de çözmüş oluyoruz.


Süreç Nasıl İşliyor?

Ödeme ve Bilgiler

İlgili hizmetimizi satın aldıktan sonra sipariş notu kısmından web site adresini iletmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında tarafınızla iletişime geçerek Search Console üzerinden sahibi yetkisi alıyoruz.

Analiz ve Tespit

Sonrasında web sitenizi profesyonel ve premium araçlar aracılığıyla zararlı backlink kaynaklarını tespit ve analiz ediyor, bulduğumuz sonuçları not alıyoruz. En doğru şekilde dosyayı hazırlıyoruz.

Çözüm ve Teslimat

Zararlı backlinklerinizi Google’a bildiriyor, reddediyoruz. Bu işlemin sonucunda sizlere yaptığımız işlemlerle, spam backlinklerinizle alakalı bir rapor ve buradan sonra ne yapmanız gerektiğini iletiyoruz.

Sonuçları NELER

Zararlı Backlinkleri Temizlersek Ne Olur?

Zararlı backlinklerinizi temizlememiz sayesinde web sitenizin sıralamalarında artış olması, daha rahat index alması ve sıralamaya oturması olası olacaktır. Bu da dolaylı yoldan potansiyel müşterilerinizi, ziyaretçilerinizi kaçırmanızı önler.

Faydalanmak İstiyorum

Web sitenize profesyonel bir şekilde zararlı backlink analizi yapmamızı, bu backlinklerini reddetmemizi ve sitendeki off-page sorunlarını düzeltmemizi ister misiniz?