Backlink Indexletmek Ne Demek?

Backlink indexletmek, Google’ın backlinkleri dizine eklemesi demektir. Bu işlem sayesinde aldığınız backlinkler Google tarafından görülür ve işlenir. Bu sebepten ötürü aldığınız backlink paketlerini indexletmeniz gerekir.

Ancak her kaynak index almayabilir. Bu backlinklerin işe yaramaz olduğu anlamına gelmemektedir. Google eğer ki ilgili bağlantıya uğradıysa gene de sitenize faydası olacaktır. Index haricinde bir diğer yöntem ise Google’ın web sitenizi önbelleğe alıp almadığını kontrol etmektir.

Backlinklerin Indexlendiğini Nasıl Anlarım?

Backlinklerin indexlenmesi dediğimiz üzere şart değildir. Bunun için Google’ın backlinki indexe veya önbelleğe alıp almadığına bakmak gerekir. Bunun için ise şu iki arama sorgusunu Google üzerinde çalıştırın:

site:https://aldiginizbacklink.com/sayfa-url/

Bu şekilde arattığınız zaman web sayfası Google arama sonuçlarında karşınıza çıkıyor ise evet backlinkiniz indexlenmiş demektir.

cache:https://aldiginizbacklink.com/sayfa-url/

Bu şekilde arattığınız zaman web sayfası Google arama sonuçlarında karşınıza çıkıyor ise evet backlinkiniz önbelleğe alınmış demektir.

Bu yöntemler aracılığıyla backlinklerinizin Google tarafından görülüp görülmediğini kontrol edebilirsiniz.

Backlink Nasıl Indexletilir?

Backlinkleri indexletmek için en popüler yöntem bir indexer site kullanmaktır. Indexer siteler, Google News kaydı bulunan düzenli içerik girişi yapılarak Google botlarını sayfalarına, oradan da backlinklere çekerek backlinklerin indexlenmesini sağlayan paravan bloglardır.

Bu paravan sitelerden açarak backlinklerinizi indexletmek için kullanabilirsiniz. Harici bir seçenek olarak backlinkler.net üzerinde sağlamakta olduğumuz backlink hizmetlerinde ekstra varyasyon seçeneklerinden index işlemini bizim yapmamızı sağlayabilirsiniz.

Index işlemi ortalama olarak 3-5 gün arası sürmektedir ancak Google veya web sitesinde bulunan sorunlar yada ilgili kaynağın indexlenme süresi bu süreci uzatabilir/kısaltabilir. Bu sebepten ötürü index için maksimum 2 haftalık bir süre tanımaktayız.

Sonuç

Bu yazımızda backlink indexletmek ne demek, backlink nasıl indexletilir ve buna benzer konulara, detaylara değindik.