Kaliteli Ücretsiz Backlink Siteleri

Günümüzde insanların bilmediği pek çok kaliteli ve ücretsiz backlink alınabilecek web siteleri, kaynaklar mevcut. Fakat bununla beraber günümüzde pek çok ücretsiz backlink kaynağı spam bir hale gelmiş durumda. Bu sebepten ötürü backlink alırken alacağınız kaynakların spam olmadığından emin olun.

Backlink Nasıl Bulunur?

Web sitenize değer katabileceğiniz pek çok backlink kaynağı mevcuttur. Bunları bulabilmek için Google dorklarından faydalanabilirsiniz, sosyal medya ve çeşitli platformların profillerinden bağlantı alabilir, forum web sitelerinden tanıtım konuları açabilirsiniz. Bunlar günümüzün en yaygın kaliteli ve ücretsiz backlink bulma yöntemleri arasında yer alır.

Bununla beraber artık çoğu spam olsa da halen kullanılan yorum backlink yöntemleri de mevcuttur. Alacağınız yorum backlinkler ile paravan web sitelerinize kısa süreli doping etkileri yapılabilir. Yorum backlinkler artık genellikle spam nitelikte olması sebebiyle tavsiye edilen backlink türleri arasında değildir. Alırken dikkatli olunması gerekir.

Ücretsiz Backlink Listesi

Web sitenize ücretsiz bağlantılar almak isteyenler için ücretsiz backlink alabileceğiniz bazı web sitelerini aşağıya bir tablo halinde domainin otorite değeriyle beraber listeledik. Umarız işinize yarayan bir liste olur.

Ücretsiz Backlink KaynağıOtorite Puanı
academy.bingads.microsoft.com99
answers.microsoft.com99
social.microsoft.com99
social.technet.microsoft.com99
profiles.wordpress.org98
blog.giganticlist.com97
story.wallclassifieds.com95
medium.com95
scribd.com95
tar.academia.edu93
soundcloud.com93
about.me92
behance.net92
scholar.google.com91
us.community.sony.com91
moz.com89
audioboom.com89
tumblr.com88
trello.com90

Backlink Kontrolü Nasıl Yapılır?

Web sitenize aldığınız veya organik olarak size gelen backlinkleri Semrush, Ahrefs ve Search Console üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Günümüzde ücretsiz ve popüler olarak şu araca göz atabilirsiniz: Ahrefs Bağlantı Denetleyicisi

Bununla beraber Search Console’da Google’ın bizzat kendisine ait ve website sahipleri tarafından mutlaka kayıt olunması gereken bir analiz aracıdır. Bu araç ile bağlantılarınızı ve çok daha fazlasını analiz edebilirsiniz.

Kaliteli Backlink Nasıl Alınır?

Kaliteli backlinkleri ücretsiz almak oldukça zordur. Bunun için hazır backlink paketleri, tanıtım yazısı ve benzeri farklı ücretli çözümlere danışmanız gerekir.

İndirimli Backlink Almak İster misin?

15% KUPON

BACKLINKLER15

Web sitene kaliteli bağlantılar almak istiyorsan, siteni ve sıralamalarını yükseltmek istiyorsan bu kampanyayı kaçırmaman gerekli.

Backlinkler Icon